„Art Furniture collection” to dosłownie rzecz ujmując budująca się w czasie „kolekcja” mebli/rzeźb , która ma docelowo stanowić „podstawowe wyposażenie” mojej „Przestrzeni Poliwalentnej”. Czyli są to elementy mojej scenografii ,mojego „teatru alchemicznego” , które w założeniu , po procesie zaprojektowania i prototypowania , mają być wyprodukowane w ograniczonych seriach, numerowanych i sygnowanych przezemnie.
W założeniu ( mówię w założeniu – ponieważ ten projekt , planowany i realizowany na etapie prototypowania już od kilku lat ,nie przeszedł jeszcze do ostatecznej fazy realizacyjnej ) elementy składowe „kolekcji” mają być stworzone głównie na bazie odlewów z brązu , z elementami kutego żelaza , szkła , marmuru i innych szlachetnych materiałów uzupełniających , i mają mieć charakter powtarzalny w określonym i mocno ograniczonym zakresie.
Tym samym mają się one mieścić w tradycji rzeźby klasycznej – a jednocześnie mebli artystycznych/autorskich o bardzo ograniczonym nakładzie.
Moja kolekcja mebli artystycznych  tworzy się , i będzie się tworzyć w czasie – z jednej strony po przez projektowanie na papierze ( i cyfrowo) określonych „modeli” mebli, z drugiej po przez przygotowywanie form poszczególnych części mebli ( z gliny , plasteliny , wosku…itp) – z trzeciej zaś strony po przez realizację mebli kutych , których zaprojektowałem i stworzyłem dość sporą  ilość dla indywidualnych kolekcjonerów i klientów przez ostatnie lata , i które projektuję i realizuję nadal.
„Art furniture collection” ma być docelowo wysublimowaną „formą ostateczną” moich bardzo licznych eksperymentów i realizacji na pograniczu „mebla” i rzeźby.

_________________________________________________

BACK