Wszystkie realizacje mebli i obiektów wyceniam indywidualnie dla każdego klienta , i biorąc pod uwagę daleko idącą różnorodność projektów ,
nie sposób w tej kwestii „znormalizować” czegokolwiek ani z góry podać tzw. „cenę orientacyjną”.
Cena każdej pracy zależy oczywiście w dużym stopniu od pracochłoności – zarówno na poziomie samego projektu jak i jego technicznej realizacji , ale również po części od użytych materiałów i od procesu technologicznego który jest konieczny do realizacj projektu.( np. czy wchodzą w gre materiały kolorowe stal nierdzewna , odlewy , inne materiały szlachetne )
Projekty realizuję na podstawie sugestii klienta co do ewentualnej użyteczności i funkcji  mebla/obiektu , jak i na podstawie jego preferencji i „wizji” estetycznych, na tyle na ile jest on w stanie je określić i przekazać.Bardzo pomocne są tu ew. zdjęcia , „inspiracje” , ale przede wszystkim możliwie szczegółowy opis „sytuacji” – czyli przede wszystkim miejsca w którym dany obiekt ma się znaleźć . Bardzo mile widziana jest dokumentacja fotograficzna tego miejsca i jego bezpośredniego otoczenia , mieszkania , domu itp.
NIGDY NIE REALIZUJĘ WIERNYCH KOPII CZEGOKOLWIEK ANI OBIEKTÓW CUDZEGO AUTORSTWA  „ZE ZDJĘCIA” ( czasopisma itp).
Wykonuję wyłącznie swoje własne autorskie projekty , opierając się przy tym na ew. wskazówkach , preferencjach , inspiracjach i upodobaniach klienta.

Proces realizacji projektu na indywidualne zamówienie odbywa się zazwyczaj w 3/4 etapach.

 1. Po rozmowie tel. lub mailowej  z klientem i otrzymaniu możliwie największej ilości materiałów ( zdjęcia , inspiracje , opis potrzeb/oczekiwań ) – proponuję klientowi wstępny projekt w postaci kilku szkiców i przybliżonej wyceny.Projekt wstępny wraz z wyceną wstępną ( + ew. inspiracje – odnośniki referencyjne itp.) wysyłam mailowo.Przykład tego typu szkicu można zobaczyć TU
 2. Jeśli klient jest zainteresowany realizacją i cena jest dla niego do przyjęcia , przechodzimy do fazy następnej – czyli realizacji projektu właściwego.
  Ten projekt jest płatny z góry i jego cena wynośi 20% szacowanej ceny całościowej realizacji – przy czym ta kwota będzie odliczona od ceny całościowej w momencie ostatecznej/fizycznej  realizacji projektu.Cena dokładna ostateczna jest do uzgodnienia po realizcji dokładnego projektu  wedle ewentualnych modyfikacji wizji i wyceny wstępnej.
  W trakcie procesu realizacji projektu ostatecznego , możliwe są drobne modyfikacje w konsultacji z klientem , jednak nie więcej niż 3 .
  Powyżej 3 modyfikacji , w razie nie uzyskania porozumienia co do ostatecznego krztałtu projektu , odstąpują od realizacji , przy czym klient traci swoją 20% zaliczkę która musi pokryć koszty pracy projektowej.Przykłady projektów dokładnych mozna zobaczyć TU
 3. Po uzyzkaniu zgody klienta na realizację projektu , przystępujemy do realizacji fizycznej – a dokładniej ustawiam określony projekt „w kolejce” projektów przyjętych do realizacji
  ( zobacz dalej paragraf „terminy realizacji”) Projekt zostaje przyjęty do realizacji w momencie gdy klient wpłaca 50% kwoty na którą opiewa całość projektu.
 4. Po realizacji danego obiektu i ew. dostarczeniu go do klienta i/lub montażu ( wedle uzgodnień indywidualnych ) Klient wypłaca pozostałe 50% – MINUS 20% wpłaconych na początku za projekt.Czyli w efekcie przy odbiorze klient płaci 30% ceny całościowej uzgodnionej w punkcie 2.

 

TERMINY.

Do Realizacji . przyjmujemy zatwierdzone/uzgodnione  projekty po kolei , licząc od wpłacenia 50% zaliczki na realizację
W zależności od złozoności technicznej i artystycznej określonego projektu , termin realizacji jest uzgodniany idywidualnie , jednak z racji specyfiki unikatowej artystyczno-rzemieślniczej pracy , ten termin nie może być sztywny i zawsze trzeba brać pod uwagę pewną marżę czasową.
W Tego typu realizacjach , jakość i efekt końcowy jest zdecydowanie ważniejszy od czasu/dokładnego terminu ostatecznej realizacji.

Czas oczekiwania jest zmienny , w zależności od ilości i poziomu komplikacji już wcześniej podjętych prac.
Jednak minimum z którym trzeba się liczyć to około 2 – 3 miesięcy oczekiwania na realizację.
Sam czas realizacji , tak jak już napisałem wcześniej , zależy całkowicie od natury i poziomu komplikacji- trudności projektu.

BACK