W tej zakładce kilka zdjęć z przeszłości i z teraźniejszości – czyli różne warsztaty w których realizowałem i realizuję swoje projekty unikatowych mebli i obiektów.
Pierwsze zdjęcia to pamiątki z mojej pracowni/warsztatu w Osieku Nad Wisłą , w którym wraz z moimi ludzmi wykonaliśmy setki projektów przez około 15 lat.
Nie posiadam niestety żadnych zdjęć z Burundi ( Afryka centralna) , gdzie tak naprawdę zaczęła się moja przygoda z tworzeniem własnych autorskich mebli.
Miałem tam wówczas majstra/spawacza Zairczyka ( który miał tylko jedną rękę , a mimo to świetnie sobie radził w swoim fachu ) i jego młodego pomocnika.
W Polsce zaczynałem od malutkiej kuźni w garażu , w której wraz z moim niestety już nieżyjącym „majstrem” i przyjacielem Włodkiem Kozickim tworzyliśmy pierwsze , już zdecydowanie bardziej artystyczne realizacje , w bardzo prymitywnych na początku warunkach.Potem warsztat się rozbudował do sporych rozmiarów , i pracowało w nim średnio  4/5 pracowników.Wszycy byli całkowitymi samoukami i przez te lata wspólnie rozwijajiśmy swoje umiejętności , tworząc coraz bardziej złozone i ambitne projekty.
Dalsze zdjęcia to zdjęcia 2 warsztatów na Warmii z którymi współpracuję dziś. Oba bardzo sprawne technicznie , również ze sporym doświadczeniem w zawodzie i z dobrym wyczuciem subtelności i szczegułów w których jak wiadomo „diabeł śpi”.

————————————————-

BACK