Choć przez dłuższy czas byłem bardzo oporny i z dużą nieufnością podchodziłem do technologii cyfrowej , jakieś 15 lat temu odkryłem ją trochę przypadkiem , a własciwie za pośrednictwem pierwszych aparatów cyfrowych którymi zacząłęm fotografować swoje prace i obiekty. W sposób naturalny następnym krokiem była „obróbka” zdjęć w prostych programach dołączonych do skanerów , które mimo swej prostoty pokazały mi potencjał „malarski” tej technologii. Wkrótce „od nitki do kłębka” , odkryłem bardziej profesjonalne programy graficzne – najpierw Corela , póżniej Photoshopa i  wreszcie Paintera.Niestety mimo kilku prób nie byłem już w stanie intelektualnie (ale i plastycznie) „przeskoczyć” sporej trudności obsługi programów 3D.Jednak dostrzegłem niesamowite możliwości cyfrowej manipulacji obrazem , a dalej bardzo szybko zafascynowała mnie możliwość tworzenia obrazów cyfrowych „od podstaw”.
Swoje prace cyfrowe traktuję jak coś pomiędzy malarstwem , rysunkiem i grafiką. Niektóre prace tworzę od podstaw w programach komputerowych ( najchętniej pracuje w Photoshopie , rzadziej/częściowo w Painterze który ma za duża sztucznych efektów „malarskich” i gotowców)  – w innych przypadkach posługuję się częściowo zeskanowanymi własnymi rysunkami , akwarelami, fragmentami obrazów i faktur malarskich . Rysuję i maluję za pomocą profesjonalnych rysików i tabletów graficznych – clasycznych i monitorowych Nigdy nie używam materiałów „zewnętrznych” do swoich prac ( zdjęć z internetu czy zeskanowanych jakichkolwiek „cudzych” materiałów ) – wyjątkiem jest tu – a raczej będzie seria prac pod tytułem roboczym „Zmierzch” , nad którą aktualnie pracuję od kilku miesięcy i którą zapewne pokarzę na mojej stronie za jakiś czas , w której naumyślnie i świadomie bazuję częściowo na pracach „mistrzów” 20 wieku  i innych materiałach dokumentalnych w tradycji klasycznego colage’u.
Moje prace cyfrowe drukuję na profesjonalnych papierach i płótnach artystycznych ,  zlecam je w wyspecjalizowanych drukarniach które operują tuszami i podkładmi najwyższej jakości.
Zdarza mi się również traktować te wydruki jako podkład do dalszej pracy artystycznej tradycyjnymi technikami ( tusz, ołówek , akryl , farby olejne…itp)
Wówczas wydruk pacy cyfrowej staje się częściowym lub całościowym podkładem do obrazu w tzw. „technikach mieszanych” (mixed-media)
Technika cyfrowa , na pewnym etapie znacznie rozszerzyła moją paletę śroków plastycznych , i traktuję ją jako pełno-wartościową technikę artystyczną , nie mniej pracochłonną i nie mniej subtelną niż te „tradycyjne”.

________________________________________________

BACK