Ponżej przedstawiam kilka moich tzw.”wczesnych” – a tak naprawdę stosunkowo wczesnych prac malarskich .
„Wczesnych” – tzn. takich które namalowałem od mniej więcej ostatniego roku studiów na akademii ( circa 1990 r.) – do mniej więcej 1995/1996 roku , czyli początkowy okres mojego pobytu w Polsce , kiedy to żyłem i pracowałem w Osieku nad Wisłą pod Toruniem.
Mówię kilka , poniważ w tym okresie , obrazów , rysunków i również rzeźb powstało zdecydowanie o wiele więcej , lecz niestety nie posiadam fotogafii wszyskich tych prac.
Spora część z nich została sprzedana , inne „zaginęły w boju” – w trakcie moich licznych podrózy i przeprowadzek , w niekiedy dość niekorzystnych – czasami wręcz drastycznych okolicznościach.Wreszcie sporo prac spłonęło w pożarze mojej pracowni i warsztatu w Osieku Nad Wisłą , zimą 2006 roku.
Niektóre z tych prac posiadam do dziś , jakoś udało mi się je „przetargać” za sobą przez wszystkie moje podróże i przeprowadzki.
Kilka z tych prac sprzedałem jeszcze całkiem niedawno – kilka z nich posiadam  jeszcze aktualnie w swojej ofercie , na zakładce „Works for sale”.
Zapewne z czasem uda mi się odnaleść nieco więcej zdjęć obrazów i być może rysunków z tego okresu , i będę je umieszczał w miarę możliwości na mojej stronie.
Niektóre z nich zostały namalowane w Brukselii  – na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych lub w mojej pracownie w Grimbergen , inne w Burundi  w centralnej Afryce , jeszcze inne w Moroni , na wyspach Komoryjskich( Ocean Indyjski)  , wreszcie w Polsce , w mojej pracowni w Osieku Nad Wisłą.

_____________________________________________________

BACK